Żółty talerz - Kulczyk Foundation

Program ten ma na celu wspieranie systemu żywienia dzieci i młodzieży, a przede wszystkim upowszechnianiu zdrowego stylu życia mającego wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne naszych najmłodszych. Istotnym jest że program ten realizowany jest przez cały rok szkolny (tak w ferie zimowe, jak i letnie ). Program realizowany jest przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych: Caritas diecezjalnymi, Polskim Czerwonym Krzyżem, SOS Wioskami Dziecięcymi, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci.

Po raz drugi wieruszowska organizacja Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski (TPD OM) , która jest realizatorem zajęć świetlicowych dla dzieci w Wyszanowie, Mirkowie, Pieczyskach i Wieruszowie, bierze udział w tym programie. Koordynatorem programu jest Koło TPD w Wyszanowie.

W ramach odbywających się zajęć świetlicowych prowadzone są treningi kulinarne, konsultacje indywidualne realizowane przez dietetyka i nauczycieli i terapeutów. Wspólnie z dziećmi przygotowywane są smaczne i zdrowe potrawy, które dzieci podczas każdych zajęć mają możliwość konsumować a jednocześnie zdobywają wiedze na temat nawyków zdrowego odżywiania, produkcji żywności ekologicznej, odczytywania etykiet z produktów spożywczych itp..

W dniu 31 maja 2019 roku, w przeddzień święta Dnia Dziecka odbył się piknik w ramach, którego wszystkiego dzieci biorące w nim udział mogły smakować pysznych owocowych koktajli, tworzyć i zjadać szaszłyki owocowe – jako zdrową przekąskę oraz tworzyć barwne, smaczne i zdrowe kanapki. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wszyscy odwiedzający stoisko mogli otrzymać rożne przepisy kulinarne zachęcające do zdrowego stylu życia. Dla dzieci przy stoisku zapewnione były również inne atrakcje manualne, jak również malowanie twarzy farbami ekologicznymi. Na terenie zabawy nie zabrakło również wielu niezwykłych atrakcji i zabaw.

Kolejne działanie związane z realizacją programu odbędzie się również w plenerze 17 czerwca 2019 w Domu Wczasów Dziecięcych w Głazie. Nie zabraknie tam również dobrej zabawy, zdrowego jedzenia, będzie można korzystać z indywidualnych konsultacji i co najważniejsze dla najaktywniejszych osób biorących udział w programie zostaną wręczone podziękowania i upominki.

Zakończenie realizowanej edycji przewidziane jest na koniec sierpnia, a uroczystość podsumowująca cały program odbędzie się we wrześniu.

Już dzisiaj realizatorzy, a przede wszystkich beneficjenci pragną podziękować Kulczyk Foundation za udzielaną pomoc dzięki której nie tylko dzieci z Gminy Wieruszów, ale w całej Polsce i nie tylko w Polsce mogą korzystać z wsparcia żywienia dzieci.