FESTIWAL NIEZWYKŁOŚCI- KLUCZBORK 2021r.

W miejscowości Pawłowice, które znajdują się niedaleko Kluczborka w dniach 23-24 sierpnia odbył się FESTIWAL NIEZWYKŁOŚCI.

Mottem przewodnim Festiwalu była „ Aktywność twórcza osób niepełnosprawnych” dlatego też wzięło w nim udział 150 dorosłych osób z niepełnosprawnością z 25 ośrodków z terenu 5 województw. Podczas 2-dniowego pobytu wszyscy uczestniczy, którzy zjechali z się z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, śląskiego,opolskiego i łódzkiego w tym przedstawiciele naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie wraz z beneficjentami Centrum Usług Środowiskowych - „Razem łatwiej” Klubu „Być razem” wraz z instruktorami . mieli możliwość zapoznania się z wieloma metodami rękodzielniczymi. Organizatorzy zadbali o to, by podopieczni mogli uczestniczyć w jak największej ilości zajęć. Utworzono wiele warsztatów gdzie każdy mógł spróbować swoich sił: „Kreatywne mydełka”, „Aniołki z rolet i sizalu”, „Sznurkowe obrazy”, „Łapacze snów”, „Spersonalizowane kubki”, „Makramowe sploty”, „Małe witraże”, „Drewniane figurki”, „Filcowe aniołki”, „Okolicznościowe wianki”. Każdy miał możliwość dokonania wyboru , z jakimi materiałami chce pracować, mógł też spróbować wszystkich. Ponadto wytypowane chętne osoby wzięły udział w warsztatach w aktywnym słuchaniu muzyki B. Strauss oraz w integracyjnych warsztatach z wykorzystaniem metody Klanzy. Poza samą nauką dla wszystkich uczestników były zorganizowane różne przyjemności- słodkie poczęstunki, dyskoteka, grill.

Drugiego dnia pogoda trochę pokrzyżowała nam szyki i występy na scenie oraz pokazy twórczości rękodzielniczej na straganach, mające odbyć się na Kluczborskim rynku zostały przeniesione do Hali Sportowej .przy ulicy Mickiewicza. Nie popsuło to jednak nastrojów uczestników i organizatorów. Wszyscy zaprezentowali wspaniałe występy sceniczne. Nasz Warsztat przedstawił „Taniec kwiatów”, w którym wystąpiło 11 podopiecznych wraz z instruktorami :)

Organizatorzy zadbali o dobry humor, komfort i wygodę. Czas był bardzo dobrze zagospodarowany, a dzięki integracji jaka następowała podczas wspólnych warsztatów zawierały się nowe znajomości.

Dziękujemy za możliwość udziału w Festiwalu Niezwykłości Kluczbork 2021 jako wystawcy i uczestnicy imprezy.