Wrócili zdrowi z turnusu

Spośród wielu osób zainteresowanych wyjazdem na turnus rehabilitacyjny zaledwie 21 osoba grupa osób z niepełnosprawnością i opiekunów uczestniczyła w turnusie w Dźwirzynie w dniach 25.07.2020r.-07.08.2020r., zorganizowanym przez Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie.

Pomimo ograniczeń i obostrzeń wszyscy wrócili pełni wrażeń, a co najważniejsze zdrowi. W trakcie turnusu odbyły się wycieczki do Kołobrzegu i Mrzeżyna, nie zabrakło też pieszych wędrówek dio portu i nad Jezioro Resko Pomorskie. W słoneczne dni wszyscy korzystali z plażowania nad Bałtykiem, a w godzinach do południowych zgodnie z zaleceniami z rehabilitacji.

Tradycyjnie Ci, którzy brali udział po raz pierwszy w turnusie uczestniczyli w chrzcie morskim, wszyscy natomiast brali udział w grillowaniu i dyskotece. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku do Ośrodka „Dorwit” w Dźwirzynie, w którym po raz pierwszy przebywała grupa z Wieruszowa, pojedzie znacznie więcej osób, sugerując się tegorocznymi wrażeniami. Organizacja turnusu była możliwa, dzięki dofinansowaniu z PFRON, jakie uzyskali osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie oraz środków własnych Stowarzyszenia.