100-lecie TPD

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci obchodzi swój 100-letni jubileusz i jest najstarszą organizacją pozarządową w Polsce.

W różnych miejscach w kraju odbywają się gale jubileuszowe, spotkania z działaczami tej organizacji, którym towarzyszą wystawy i programy artystyczne.

22 października 2019r. w Teatrze Nowym na dużej Sali w Łodzi odbyła się wojewódzka gala jubileuszowa, podczas której na scenie nie zabrakło wieruszowskich artystów. Galę otworzyła Martyna Wierzba dedykując wszystkim utwór Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”. W dalszej części programu zaśpiewała również dwa utwory „Jaki piękny świat”- Alicji Majewskiej oraz „Kolor serca” – Majki Jeżowskiej, po których również otrzymała ogromne brawa i gratulacje. Opiekunem Martyny była Pani Dorota Okoń – terapeuta WTZ Wieruszów. Wśród artystów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Wyszanowie: Julia i Natalia Jankiewicz, Robert Małys, Monika Tyc, Emila Błażejewska i Julia Faltyńska, którzy reprezentowali Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło w Wyszanowie. Pod opieką Pani Edyty Jamrozińskiej zaśpiewali „Wznieś serce nad zło” Ryszarda Rynkowskiego oraz „Dziękujemy wam za wszystko” dedykując je wszystkim jubilatom z województwa łódzkiego. Brawom i gratulacjom również nie było końca.

Wśród odznaczonych i wyróżnionych nie zabrakło też Pani Henryki Sokołowskiej, która otrzymała medal pamiątkowy z okazji jubileuszu 100-lecia TPD z okazanie dzieciom serce i pomoc w tworzeniu warunków dla pomyślnego rozwoju i godnego życia.

Umiejętności wykonawców za niedługo będzie można usłyszeć również w Wieruszowie podczas Lokalnego Święta Wolontariatu i jubileuszowego spotkania w Wieruszowie.