Z wizytą w Operze Wrocławskiej

Skrzypek na dachu” to musical, który obiegł nieomal cały świat, a nie jeden jego fragment jest znany publiczności, niezależnie od szerokości geograficznej.

To niezwykłe przedstawienie w dniu 31.01.2023r. w Operze Wrocławskiej obejrzeli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładu Aktywności Zawodowej, Spółdzielni Socjalnej „Green Service” i beneficjenci projektu Centrum Usług Środowiskowych „Razem Łatwiej” wraz z terapeutami i opiekunami. Jak mówi Tewje – główny bohater przedstawienia – każdy z nas jest właśnie takim skrzypkiem na dachu, starając się wydobywać z życia pogodny, dźwięczny ton, nie łamiąc przy tym karku. Nie łatwa to sztuka! (…) A co pozwala nam, przez tyle, tyle lat, zachowywać w tej niewygodnej pozycji równowagę? Mogę wam odpowiedzieć jednym słowem – Tradycja…

Pod wielkim wrażeniem wrócili uczestnicy tej imprezy. Już snują plany nt. wyjazdu, tym razem do Filharmonii czy Teatru, aby po raz kolejny doświadczyć niezwykłych przeżyć. Zorganizowanie tego wyjazdu było możliwe dzięki środkom własnym Stowarzyszenia Integracyjnego „Klub Otwartych Serc”, Zakładu Aktywności Zawodowej, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz pomocy finansowej pochodzących ze środków europejskich.