Turnusy rehabilitacyjne Dziwnówek i Dźwirzyno 2022

W dniach od 20.06 -06.07 i 23.07-05.08.2022 odbyły się turnusy rehabilitacyjne dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów w Dziwnówku i Dźwirzynie, których organizatorem było Stowarzyszenie Integracyjne „ Klub Otwartych Serc” w Wieruszowie.

 

   Dołączyli do nich również niektórzy uczestnicy projektu Centrum Usług Środowiskowych - Zadanie 2 Klub "Być Razem" w ramach terapii społecznej.  Dopisywała słoneczna pogoda, dobre humory uczestników i atrakcyjny program przygotowany przez wspomniane stowarzyszenia. W ramach terapii społecznej odbyły się wycieczki do Świnoujścia, Ahlbeck w Niemczech, Kołobrzegu z rejsem po morzu, Mrzeżyna z pobytem w Aquaparku „Zalewski”, Dziwnowa ze zwiedzaniem portu i Alei Gwiazd Sportu. W trakcie pobytu na turnusach tradycyjnie już odbyły się chrzty turnusowe, parady przebierańców w stylu teatrów ulicznych, zajęcia manualne i arteterapeutycznych.  W słoneczne dni wszyscy korzystali z plażowania nad Bałtykiem.  Nie zabrakło grillowania, różnych zabaw w tym dyskotek itp.

Organizacja turnusu była możliwa dzięki uzyskaniom przez uczestników indywidualnego wsparcia z PFRON-u oraz pomocy finansowej ze stowarzyszeń, darczyńców i wypracowanych środków finansowych przez osoby z niepełnosprawnością.