Mikołaje na ulicach

 

Już od rana, jak co roku na ulicach Wieruszowa można było spotkać Mikołajów-Wolontariuszy ze Szkolnych Klubów Wolontariatu,

którzy odwiedzili dzieci w przedszkolach, żłobku, chorych w szpitalu obdarowując ich słodyczami i drobnymi upominkami. Bardzo ważnym zadaniem w tegorocznej wędrówce Mikołajów i ich pomocników było zapraszanie wszystkich mieszkańców na Paradę Mikołajów połączone z wieloma atrakcjami jakie zostały przygotowane z okazji Świętego Mikołaja w Rynku i lodowisku na stadionie. Nie zabrakło uścisków, życzeń, wielu ciepłych słów pod adresem Mikołajów do których kierowano przeróżne prośby związane z oczekiwaniem na prezenty.

W imieniu Stowarzyszenia Integracyjnego ,,KOS” oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wieruszowie pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom którzy wzięli udział 6 grudnia w akcji Mikołajkowej. W tegorocznej akcji Mikołajowej wzięli udział:

ZS Nr. 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie

Wolontariusze : Julia Walorczyk, Magdalena Cichecka, Tatiana Okoń, Sebastian Lis, Kacper Sobczak, Paulina Garczarek

ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie

Wolontariusze : Natalia Sztukowska, Roksana Jaśniak, Dominika Zielińska, Joanna Koper, Katarzyna Koper, Damian Strzelczyk

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie

Wolontariusze : Juli Kubiś, Katarzyna Małys, Katarzyna Mazurowska, Kinga Bojko, Maja Betka, Aneta Mielcarek, Maria Połomska, Klaudia Wojewoda, Wiktoria Małecka, Julia Majcherska.

 

Dziękując za całoroczną współpracę wszystkim Wolontariuszom z którymi współpracujemy życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy”.