Mikołajowe Świętowania

Dzięki finansowemu wsparciu Gminy Wieruszów projektu „ Podaj rękę” beneficjentami, którego były dzieci z Koła TPD w Mirkowie oraz TPD w Wieruszowie - uczniowie z niepełnosprawnością ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego nr 2 w Wieruszowie wzięły udział dnia 29.11.2022r. w wycieczce do Chaty Świętego Mikołaja w Krasiejowie.

Prawie 60 osobowy autokar dopełnili również uczestnicy zajęć Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji „ Być Razem’ w Wieruszowie oraz beneficjenci zajęć klubowych oraz usług asystenckich CUS – „ Razem łatwiej” i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. W wycieczce uczestniczyli również rodzice, którzy wspomagali terapeutów i nauczycieli dbających o dobrą zabawę i opiekę.

Pomoc finansową Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Wieruszowie, sprawiła, że Mikołaj mógł obdarować upominkami, po wręczeniu, których wszyscy udali się na zasłużony posiłek. Atrakcją pobytu w Mikołajowej Chacie był udział w świątecznym seansie filmowych pt.” Grinch”, warsztatach manualnych- zdobienie pierników, zajęciach rytmiczno – tanecznych prowadzonych przez animatorów oraz spacer po parku z Dinozaurami.