Podaj rękę” na Święta

Rok 2020 był trudnym czasem dla nas wszystkich, jednak realizatorzy projektów skierowanych do dzieci i młodzieży z naszej gminy starali się zrealizować jak najwięcej zaplanowanych dla beneficjentów działań, oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Projekt pn. „Podaj rękę” skierowany do dzieci i młodzieży z Mirkowa również został poddany próbie. Nasi beneficjenci bardzo chętnie korzystają z proponowanych im działań i w obecnym czasie tęsknią za spotkaniami, wspólnie spędzonymi chwilami oraz możliwością twórczego spędzania czasu.

 

 

Z uwagi na obecną sytuację spotkania świetlicowe zostały zawieszone, jak również nie mogła odbyć się zaplanowana w projekcie wycieczka.. Wychodząc jednak naprzeciw naszym beneficjentom udało nam się zorganizować konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Na to zadanie do dzieci zostały dostarczone materiały, z których mogły wykonać piękne prace, a wykonane kartki można podziwiać w galerii. Oczywiście bardzo trudnym zadaniem było rozstrzygnięcie, która karta jest najpiękniejsza, bo wszystkie są przepiękne... dlatego też dla uczestników tego konkursu i jednocześnie dla wszystkich beneficjentów projektu zostały dostarczone upominki świąteczne, dyplomy oraz życzenia.

Ten rok był bardzo wymagający, jeśli chodzi o pracę związaną z zajęciami dla dzieci i młodzieży. Jednak ze wszystkich sił staraliśmy się zapewnić w miarę możliwości wartościowe spędzanie czasu naszym podopiecznym. W ciągu całego roku udało nam się zorganizować systematyczne zajęcia świetlicowe (w czasie, kiedy było to bezpieczne i możliwe), przygotować i dostarczyć upominki Wielkanocne, z okazji dnia dziecka oraz Bożego Narodzenia. Udało nam się także podtrzymywać kontakt z rodzicami naszych beneficjentów oraz z samymi uczestnikami projektu..

Bardzo tęsknimy za spotkaniami z naszymi beneficjentami i mamy nadzieję, że Nowy 2021 Rok będzie dla nas wszystkich łaskawszy i będziemy mieli możliwość wspólnego i wartościowego spędzania czasu.

W tym miejscu pragniemy złożyć naszym beneficjentom, ich rodzicom i opiekunom oraz osobom zaangażowanym w realizację projektu życzenia ZDROWYCH, SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, SPĘDZONYCH W RODZINNEJ ATMOSFERZE ORAZ POMYŚLNOŚCI W NADCHODZĄCYM NOWYM 2021 ROKU.